Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

20 lipca 2018

50 mln złotych dla nauczycieli na szkolenie umiejętności cyfrowych

Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) ogłasza konkurs dla organizacji #pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego i uniwersytetów trzeciego wieku, mający na celu wsparcie nauczycieli z zakresu nowoczesnych technologii w codziennej pracy z uczniami, które ułatwią im poruszanie się w cyfrowym świecie, pozwolą korzystać z e-materiałów edukacyjnych i tworzyć własne e- zasoby.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie wynosi 50 mln zł – to środki unijne pochodzące z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

W szkoleniach, które będą prowadzone do czerwca 2023 roku weźmie udział co najmniej 75 tysięcy nauczycieli w całej Polsce, co najmniej 15 procent z każdego województwa, ze szkół każdego typu, zarówno publicznych, jak i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych.

Szkolenia prowadzone będą w formie mieszanej (zajęcia stacjonarne i zdalne), zapewniony zostanie także mentoring oraz dostęp do platformy e-learningowej.

 - Nauczyciele dostaną ogromną dawkę wiedzy i szerokie spektrum instrumentów - programy nauczania, scenariusze lekcji z e-materiałami, które pomogą w organizacji zajęć dla uczniów. Będą mogli tworzyć własne e-zasoby edukacyjne: konspekty, prezentacje, materiały pomocnicze, zdjęcia, filmy – a dzięki temu ich uczniowie wkroczą w dorosłe życie bardzo dobrze przygotowani do życia w cyfrowym świecie - powiedziała Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

- Do dofinansowania w ramach konkursu zostanie wybrany wyłącznie jeden projekt. Wnioskodawca, który spełni wszystkie warunki i otrzyma dofinansowanie będzie dalej przekazywać środki finansowe na szkolenia w formie grantów. Grantobiorcami mogą być organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły wyższe prowadzące zajęcia dla nauczycieli, placówki doskonalenia nauczycieli oraz konsorcja powyższych podmiotów - powiedział Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

W przygotowanie konkursu dla nauczycieli zaangażowane było Ministerstwo Edukacji Narodowej. - Konkurs doskonale wpisuje się w prowadzone obecnie działania Ministerstwa Edukacji Narodowej. Rządowy program „Aktywna Tablica”, Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, czyli szerokopasmowy internet we wszystkich szkołach wprowadzany przy współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, a także nowa podstawa programowa mająca na celu kształcenie u uczniów kreatywności, zdolności do podejmowania i realizacji innowacji, świadomego stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych to istotne elementy zmieniające polską szkołę. Zmiany nie będą jednak możliwe bez nauczycieli przygotowanych zarówno do korzystania z nowoczesnych technologii i e-zasobów edukacyjnych, jak i tworzących własne materiały cyfrowe. Cieszę się, że ministerstwo edukacji mogło aktywnie włączyć się w przygotowanie konkursu - powiedziała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.

Wnioski można składać w dniach: od 20.08.2018 r. do 19.10.2018 r.

materiał: Ministerstwo Cyfryzacji

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (6)

    Xxy, w dniu 20-07-2018 10:17:56 napisał:

    Żeby jeszcze te ich "umiejętności" pokazywali na lekcjach. W Kcyni korzystanie z komputera czy internetu graniczy z cudem.

    odpowiedz

    • 3 (7)

    a, w dniu 20-07-2018 20:16:30 napisał:

    Bardzo chciałabym wykorzystywać takie metody na lekcjach. Niestety muszę ograniczać się do odtwarzania materiałów przyniesionych na pendrive, bo w klasie nie mam internetu. Komputera zresztą też nie mam szkolnego, do klasy musiałam przynieść własny z domu, bo inaczej zostałaby mi kreda i tablica. W poprzedniej szkole miałam w klasie wszystko i internet, tablicę multimedialną, która bardzo uatrakcyjniała lekcje. Miałam też tablicę suchościeralną na pisaki, nikt nie musiał wdychać pyłu z kredy. Po reformie, likwidacji gimnazjum i przeprowadzce - cofnięcie o 50 lat: tylko zielona tablica i kreda.

    odpowiedz

    • 1 (3)

    Rodzic , w dniu 21-07-2018 09:19:22 napisał:

    Nauka tzw. informatyki, od 1 klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej (w szkole średniej bywają chlubne wyjątki), ogranicza się do nieudolnej obsługi programów paint i microsoft office. - Po tej "edukacji większość uczniów i tak ma nikłą wiedzę na temat obsługi tych programów. Marnowanie pieniędzy podatnika i czasu uczniów.

    odpowiedz

    • -2 (4)

    Woźny, w dniu 21-07-2018 11:21:34 napisał:

    Lepiej bysta tę kasę dali nam do kieszeni a nie na jakie gowniate szkolenia

    odpowiedz

    • -3 (3)

    Madrale, w dniu 22-07-2018 20:41:29 napisał:

    Takie madre w szkole a uczyć ich jeszcze czegos nalezy?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)