Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 września 2019

50 lat wspólnej drogi. 9 par świętowało złote gody!

fot. LZ

fot. LZ

18 września w kcyńskim Urzędzie Miejskim 9 par otrzymało medale za # długoletnie pożycie małżeńskie. Jubilaci, mający za sobą 50 lat wspólnej drogi, wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu.

Małżonkowie zostali odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jubilaci otrzymali także bukiety róż oraz pamiątkowe listy gratulacyjne.

- W czasie takich uroczystości przypominamy sobie słowa „ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci”. Młode pokolenie powinno brać z państwa przykład, jak odnosić się do siebie z szacunkiem przez tyle lat. Życie nie jest proste, jest sztuką kompromisu, a posiadanie tej sztuki przez tyle lat w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne. Żyliście w trudnych czasach. Wszystko co macie, zdobyliście swoją ciężką i długoletnią pracą. Dla swoich dzieci, wnucząt i prawnucząt jesteście wzorami. Życzę wam szczęścia, zdrowia, radości i uśmiechu, żeby każdy dzień był wspólną uciechą i wspólnym rozwiązywaniem problemów – powiedział burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

50-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Maria i Wojciech Karczewscy z Kcyni, Irena i Włodzimierz Wiśniewscy z Dziewierzewa, Anna i Mieczysław Zielińscy z Kcyni, Barbara i Zygfryd Guzińscy ze Słupowej, Krystyna i Józef Jakubiak z Rozpętka, Krystyna i Jan Stanisławczyk z Ludwikowa, Anna i Wojciech Bartoszek z Włodzimierzewa, Krystyna i Zbigniew Filip z Siernik oraz Ewa i Bogdan Wiśniewscy z Kcyni.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (2)

    Milo, w dniu 19-09-2019 17:28:50 napisał:

    Brawo dla Pana Marcina że rzeczowe przedstawienie losów kcyńskiego batalionu obrony narodowej.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Pokój dzienny/ jadalnia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Nowoczesne zabiegi laserowe
Wypożyczalnia samochodów
Odchudzanie
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)