Dziś mamy 19 października 2019, sobota, imieniny obchodzą:

19 września 2019

15 tys. zł na projekt drogi. Spokojne zebranie w Ostrowie

fot. MM

fot. MM

17 września w świetlicy wiejskiej w Ostrowie zorganizowano # zebranie sołeckie, podczas którego głównym celem był podział funduszu sołeckiego na 2020 rok. Na co mieszkańcy zdecydowali się przeznaczyć pieniądze?

Sołtys Magdalena Żmich-Mróz po przeczytaniu sprawozdania ze swojej działalności, podziękowała paniom z KGW za pomoc w wykonaniu wieńca dożynkowego, który podczas ostatnich Gminno-Powiatowo-Parafialnych Dożynek w Mroczy uzyskał pierwsze miejsce. Z tego tytułu sołectwo otrzymało nagrodą w wysokości 1 tys. zł, która za zgodą mieszkańców zostanie przekazana na zakup sprzętu nagłaśniającego do świetlicy wiejskiej.

Następnie przyszła kolej na podział funduszu sołeckiego na rok przyszły, który wynosi łącznie 27 tys. 625 zł. Do sołtysa wpłynął jeden wniosek od mieszkańców, w którym złożono prośbę o uwzględnienie w wydatkach na 2020 rok wykonania projektu budowy drogi gminnej w Ostrowie o wartości 10 tys. zł. – Wniosek ten okazał się bezzasadny, bowiem na ten cel wraz z radą sołecką przygotowaliśmy w naszych propozycjach już wcześniej kwotę 15 tys. zł – poinformowała sołtys.

Tym samym fundusz sołectwa Ostrowo prezentuje się następująco: projekt budowy drogi gminnej w Ostrowie – 15 tys. zł; zakup kamienia na poprawę stanu lokalnych dróg – 4 tys. zł; wsparcie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewianowie – 1 tys. zł; Integracja w sołectwie oraz godne reprezentowanie Ostrowa na zewnątrz – 5 tys. zł; Doposażenie świetlicy wiejskiej w Ostrowie – 2 tys. 625 zł. Wszystkie propozycje zostały jednomyślnie przegłosowane przez mieszkańców.

Tradycyjnie nie zabrakło również dyskusji w ramach wolnych głosów i wniosków. Obecny na zebraniu przewodniczący rady miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński przedstawił mieszkańcom aktualne informacje na temat inwestycji związanych z budową biogazowni w Ostrowie oraz kurników w Drzewianowie i Modrakowie.

Jedynym problemem zgłaszanym tego dnia przez mieszkańców jest brak odpowiedniego doświetlenia w niektórych miejscach w Ostrowie. – Po zmroku na naszej drodze strach przechodzić. Dodatkowe zagrożenie stwarzają samochody – mówiła jedna z mieszkanek. Mieszkańcy pytali również o to, kiedy będą mogli podłączyć się do kanalizacji. Kierownik referatu organizacyjnego i spraw obywatelskich Sławomir Krainski poinformował, że granicznym terminem podłączenia się mieszkańców Ostrowa do kanalizacji będzie czerwiec 2020 roku. – Do tego terminu mieszkańcy po prostu będą musieli się już podłączyć – powiedział Krainski.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    mieszkaniec, w dniu 19-09-2019 12:55:43 napisał:

    Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego projektów dróg w ramach swoich obowiązków nie wykonują pracownicy urzędu. Przecież tam pracują wykształceni specjaliści z uprawnieniami. Takie pytanie może ktoś wyjaśni

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek magiczny
29,90PLN
Modne aranżacje
Pokój dzienny/ jadalnia
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Test amortyzatorów
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Meble młodzieżowe i dziecięce
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)