Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 września 2019

15 tys. zł na projekt drogi. Spokojne zebranie w Ostrowie

fot. MM

fot. MM

17 września w świetlicy wiejskiej w Ostrowie zorganizowano # zebranie sołeckie, podczas którego głównym celem był podział funduszu sołeckiego na 2020 rok. Na co mieszkańcy zdecydowali się przeznaczyć pieniądze?

Sołtys Magdalena Żmich-Mróz po przeczytaniu sprawozdania ze swojej działalności, podziękowała paniom z KGW za pomoc w wykonaniu wieńca dożynkowego, który podczas ostatnich Gminno-Powiatowo-Parafialnych Dożynek w Mroczy uzyskał pierwsze miejsce. Z tego tytułu sołectwo otrzymało nagrodą w wysokości 1 tys. zł, która za zgodą mieszkańców zostanie przekazana na zakup sprzętu nagłaśniającego do świetlicy wiejskiej.

Następnie przyszła kolej na podział funduszu sołeckiego na rok przyszły, który wynosi łącznie 27 tys. 625 zł. Do sołtysa wpłynął jeden wniosek od mieszkańców, w którym złożono prośbę o uwzględnienie w wydatkach na 2020 rok wykonania projektu budowy drogi gminnej w Ostrowie o wartości 10 tys. zł. – Wniosek ten okazał się bezzasadny, bowiem na ten cel wraz z radą sołecką przygotowaliśmy w naszych propozycjach już wcześniej kwotę 15 tys. zł – poinformowała sołtys.

Tym samym fundusz sołectwa Ostrowo prezentuje się następująco: projekt budowy drogi gminnej w Ostrowie – 15 tys. zł; zakup kamienia na poprawę stanu lokalnych dróg – 4 tys. zł; wsparcie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewianowie – 1 tys. zł; Integracja w sołectwie oraz godne reprezentowanie Ostrowa na zewnątrz – 5 tys. zł; Doposażenie świetlicy wiejskiej w Ostrowie – 2 tys. 625 zł. Wszystkie propozycje zostały jednomyślnie przegłosowane przez mieszkańców.

Tradycyjnie nie zabrakło również dyskusji w ramach wolnych głosów i wniosków. Obecny na zebraniu przewodniczący rady miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński przedstawił mieszkańcom aktualne informacje na temat inwestycji związanych z budową biogazowni w Ostrowie oraz kurników w Drzewianowie i Modrakowie.

Jedynym problemem zgłaszanym tego dnia przez mieszkańców jest brak odpowiedniego doświetlenia w niektórych miejscach w Ostrowie. – Po zmroku na naszej drodze strach przechodzić. Dodatkowe zagrożenie stwarzają samochody – mówiła jedna z mieszkanek. Mieszkańcy pytali również o to, kiedy będą mogli podłączyć się do kanalizacji. Kierownik referatu organizacyjnego i spraw obywatelskich Sławomir Krainski poinformował, że granicznym terminem podłączenia się mieszkańców Ostrowa do kanalizacji będzie czerwiec 2020 roku. – Do tego terminu mieszkańcy po prostu będą musieli się już podłączyć – powiedział Krainski.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    mieszkaniec, w dniu 19-09-2019 12:55:43 napisał:

    Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego projektów dróg w ramach swoich obowiązków nie wykonują pracownicy urzędu. Przecież tam pracują wykształceni specjaliści z uprawnieniami. Takie pytanie może ktoś wyjaśni

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Lipoliza injekcyjna
Budowa hal
Meble łazienkowe
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)