Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

11 września 2019

12 tys. zł na projekt drogi. Białowieża po zebraniu wiejskim

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Białowieży jako kolejni w gminie Mrocza rozdysponowali pieniądze w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok. Podobnie jak w przypadku większości innych miejscowości, największa kwota została przeznaczona na inwestycję związaną z budową drogi.

Zebranie rozpoczęła sołtys Białowieży Barbara Modrzejewska, która przedstawiła mieszkańcom sprawozdanie ze swojej działalności. Sołtys przekazała mieszkańcom m.in. informację dotyczącą choroby ASF (afrykański pomór świń), a konkretnie z konsekwencjami, jakie mogą ponieść rolnicy w przypadku wystąpienia tego wirusa. Kolejnym punktem było dokonanie zmian w tegorocznym funduszu sołeckim. Chodziło o przesunięcie 350 zł z zakupu elementów siłowni zewnętrznej (kwota pozostała po zmianach - 8 tys. 150 zł) na organizację imprez integracyjnych (plan po zmianach – 1 tys. 350 zł).

W dalszej kolejności 16 mieszkańców przystąpiło do rozdysponowania pieniędzy na rok przyszły. Barbara Modrzejewska przedstawiła mieszkańcom propozycję podziału kwoty opiewającej na 22 tys. 710 zł, po czym mieszkańcy jednogłośnie przyjęli wszystkie punkty zaproponowane przez sołtysa. Tym samym fundusz sołecki Białowieży na rok 2020 prezentuje się w następujący sposób:
Wykonanie projektu drogi gminnej 090133C – 12 tys. zł
Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy – 3 tys. 710 zł
Zakup kamienia – 6 tys. zł
Organizacja imprez integracyjnych – 1 tys. zł
W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy podjęli dyskusję na temat lokalizacji wiaty przystankowej na terenie sołectwa, a także o stratach rolników w uprawach z powodu panującej w tym roku suszy

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Andrzej , w dniu 11-09-2019 16:06:09 napisał:

    Dalsza część drogi przez tory do matyldzina będzie robiony ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox i wypełniacze
Produkty instax
od 37,90PLN
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Pieczątki Colop
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Wypożyczalnia samochodów
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)