Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 września 2019

12 tys. zł na projekt drogi. Białowieża po zebraniu wiejskim

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Białowieży jako kolejni w gminie Mrocza rozdysponowali pieniądze w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok. Podobnie jak w przypadku większości innych miejscowości, największa kwota została przeznaczona na inwestycję związaną z budową drogi.

Zebranie rozpoczęła sołtys Białowieży Barbara Modrzejewska, która przedstawiła mieszkańcom sprawozdanie ze swojej działalności. Sołtys przekazała mieszkańcom m.in. informację dotyczącą choroby ASF (afrykański pomór świń), a konkretnie z konsekwencjami, jakie mogą ponieść rolnicy w przypadku wystąpienia tego wirusa. Kolejnym punktem było dokonanie zmian w tegorocznym funduszu sołeckim. Chodziło o przesunięcie 350 zł z zakupu elementów siłowni zewnętrznej (kwota pozostała po zmianach - 8 tys. 150 zł) na organizację imprez integracyjnych (plan po zmianach – 1 tys. 350 zł).

W dalszej kolejności 16 mieszkańców przystąpiło do rozdysponowania pieniędzy na rok przyszły. Barbara Modrzejewska przedstawiła mieszkańcom propozycję podziału kwoty opiewającej na 22 tys. 710 zł, po czym mieszkańcy jednogłośnie przyjęli wszystkie punkty zaproponowane przez sołtysa. Tym samym fundusz sołecki Białowieży na rok 2020 prezentuje się w następujący sposób:
Wykonanie projektu drogi gminnej 090133C – 12 tys. zł
Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy – 3 tys. 710 zł
Zakup kamienia – 6 tys. zł
Organizacja imprez integracyjnych – 1 tys. zł
W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy podjęli dyskusję na temat lokalizacji wiaty przystankowej na terenie sołectwa, a także o stratach rolników w uprawach z powodu panującej w tym roku suszy

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Andrzej , w dniu 11-09-2019 16:06:09 napisał:

    Dalsza część drogi przez tory do matyldzina będzie robiony ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kalkulatory
od 6,90PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Meble kuchenne
Szafy przesuwne
Pieczątki Colop
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Tonery Directions
27PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)