Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

100 lat istnienia Policji. Służba Więzienna na uroczystościach

fot. KPP Żnin/podkom. Justyna Andrzejewska

fot. KPP Żnin/podkom. Justyna Andrzejewska

16 lipca 2019 roku w Żninie oraz Nakle odbyły się obchody # Święta Policji. Na uroczystościach nie zabrakło delegacji funkcjonariuszy Służby Więziennej na czele z mjr. Adamem Suchomskim – Zastępcą Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach.

100 lat istnienia policji

Tegoroczne święto było ważne, gdyż w tym roku polska policja obchodzi 100-lecie istnienia. 24 lipca 1919 roku na mocy ustawy o Policji Państwowej utworzono - Policję Państwową, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Formacja ta stanowiła wówczas symbol wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów.

Przebieg uroczystości

Podczas uroczystości funkcjonariuszom wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Nie zabrakło również nagród dla policjantów i pracowników policji. Zarówno w Żninie, jak i w Nakle obecni byli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszcz insp. Artur Malinowski, przedstawiciele władz samorządowych z powiatu żnińskiego i nakielskiego oraz ościennych gmin, a także służb współpracujących z policją. W uroczystościach wzięły udział dwie delegacje funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Potulicach. Powyższe święto było doskonałą okazją do złożenia życzeń funkcjonariuszom oraz podsumowania ich trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Życzenia

Życzymy dalszych sukcesów zawodowych oraz realizacji wszelkich zamierzeń i planów w życiu prywatnym.

materiał: kpt. Katarzyna Tomaszewska/red.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)