Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

02 listopada 2018

„ Sztuka uważnego słuchania”. Konkurs dla Klas Piątych w SP nr 2

fot. pow

fot. pow

„ Sztuka uważnego słuchania” – taki tytuł nosił Konkurs Biblioteczny dla Klas Piątych, który odbył się, # 30.10.18, w czytelni Szkoły Podstawowej nr 2.

Wielu z nas uważa się za dobrych słuchaczy, jednak rozmówcy mają odmienne wrażenie. Jak nauczyć się uważnego słuchania i co właściwie oznacza to pojęcie?  Celem tej imprezy czytelniczej było uświadomienie uczniom, iż rozwijanie uważności w trakcie słuchania, może uczynić ich bardziej świadomych własnych myśli i zdarzeń, które dzieją się wokół nich w momencie słuchania. Zdobywanie wiedzy i umiejętności wymaga uważnego, świadomego  słuchania. Powodzenie zabiegów nauczyciela na każdej lekcji zależy przecież w dużej mierze od tego czy jest aktywnie słuchany! Jeśli uczniowie są zainteresowani i słuchają z ciekawością lekcja jest udana.

Jak pomaga uważne słuchanie, na przykład w celu dobrej współpracy, przekonali się uczestnicy konkursu w czasie konkurencji, która polegała na rysowaniu – tworzeniu obrazu, na podstawie czytanych przez nauczyciela bibliotekarza poleceń. Konfrontacja powstałych w ten sposób  prac plastycznych  z rzeczywistym obrazem wypadła bardzo interesująco i pouczająco dla uczestniczących w rywalizacji drużyn.

Autor:  Aleksandra Miłowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)