Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

10 stycznia 2019

„ Bezpieczeństwo w czasie ferii”. Policjanci odwiedzili najmłodszych

fot.pow

fot.pow

Ferie zimowe to czas beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu#, na śniegu, na lodowisku. Nietrudno wtedy o wypadek. Dzieci często zapominają o bezpiecznym zachowaniu się podczas tych zabaw.

Aby je uczulić  09.01.2019r w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie zajęcia z dziećmi prowadzili policjanci Komendy  Powiatowej  Policji w Nakle n. Notecią – sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch.  W trakcie spotkania dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady bezpiecznego poruszania się na przejściach dla pieszych.   Przedszkolaki utrwaliły znaczenie wybranych znaków drogowych, umożliwiających bezpieczne przechodzenie  na drugą stronę jezdni, również w miejscach , w których  nie ma pasów i sygnalizacji świetlnej.

Dzieci  aktywnie brały udział w spotkaniu oraz chętnie odpowiadały na pytania policjantów. Bezpieczeństwo dzieci na drodze, nie tylko podczas ferii, ale na co dzień jest bardzo ważne , dlatego też warto często przypominać o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach i obowiązkowym noszeniu elementów odblaskowych.

Spotkanie z policjantami to element profilaktyki, aby rozpoczynające się ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie.  Naszym gościom sierż. szt. Zofii Wrzeszcz i sierż. szt. Marcinowi Pilch dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

materiał: Samorządowe Przedszkole nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Nadanie modnej linii
Sprzedaż opon
Budowa stanu surowego
Meble łazienkowe
Usługi transportowe
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)