Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2019

„Wakacyjna podróż po Europie” – IX Powiatowy Dzień Kultury Europejskiej

fot.pow

fot.pow

Dnia 13 czerwca 2019 roku, z inicjatywy p. Agnieszki Maciejewskiej i p. Agnieszki Bembnisty zorganizowany został IX POWIATOWY DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ.

Spotkanie odbyło się pod patronatem Starosty Nakielskiego pana Tadeusza Sobola.  Dzień Kultury Europejskiej to szczególne święto naszej szkoły, podczas którego do wspólnej integracji zapraszane są szkoły masowe i specjalne.  W tym roku  zaproszeni zostali również przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni. Tematem tegorocznego spotkania była „Wakacyjna podróż po Europie”.  Każdy z zaproszonych gości przedstawił w formie prac plastycznych i barwnych opowieści najciekawsze miejsca, które można zobaczyć podczas wakacyjnych wojaży. Mieliśmy okazję przenieść się do pięknej Austrii, poznaliśmy zabytki Grecji, zobaczyliśmy  architektoniczny cud Rzymu – Koloseum, podziwialiśmy Wieżę Eiffla, a także dostrzegliśmy uroki naszego polskiego Bałtyku.  Podczas tegorocznego spotkania nie było przegranych i wygranych, wszyscy uczestnicy otrzymali wakacyjne nagrody – pluszaki, albumy, gry i piłki.

Po pierwszej części spotkania podczas której uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pomysłem tworzyli i przedstawili swoje prace, koordynatorki spotkania zaprosiły wszystkich na wakacyjny piknik. W drugiej części sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni na wszystkich uczestników czekały  kolorowe koce, słodycze, kosze pełne owoców, drożdżówki i napoje. Piknik okazał się rewelacyjnym miejscem rozmów, zabaw i wspólnej integracji uczniów zarówno starszych i tych najmłodszych. Uczestnicy w atmosferze radości i uśmiechu na twarzy mogli poczuć zbliżający się wielkimi krokami wakacyjny czas.

Organizatorki spotkania dziękują:
p. Tadeuszowi Sobolowi  - Staroście Nakielskiemu
p. Markowi Szarudze- Burmistrzowi Kcyni
p. Barbarze Grodzickiej - dyrektorowi ZSS w Kcyni
p. Annie Borkowskiej- przewodniczącej Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
p. Ilonie Kurdelskiej  - dyrektorowi GCKiB w Kcyni
p. Marii Kordyś - instruktorowi GCKiB w Kcyni

Nauczycielom i uczniom ZSS w Kcyni zaangażowanym w pomoc, oraz wszystkim uczestnikom i opiekunom z zaprzyjaźnionych szkół.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SPONSOROM, KTÓRZY CO ROKU WSPOMAGAJĄ NAS W ORGANIZACJI DNIA KULTURY EUROPEJSKIEJ.

materiał: Agnieszka Maciejewska, Agnieszka Bembnista

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)