Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2019

„Wakacyjna podróż po Europie” – IX Powiatowy Dzień Kultury Europejskiej

fot.pow

fot.pow

Dnia 13 czerwca 2019 roku, z inicjatywy p. Agnieszki Maciejewskiej i p. Agnieszki Bembnisty zorganizowany został IX POWIATOWY DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ.

Spotkanie odbyło się pod patronatem Starosty Nakielskiego pana Tadeusza Sobola.  Dzień Kultury Europejskiej to szczególne święto naszej szkoły, podczas którego do wspólnej integracji zapraszane są szkoły masowe i specjalne.  W tym roku  zaproszeni zostali również przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni. Tematem tegorocznego spotkania była „Wakacyjna podróż po Europie”.  Każdy z zaproszonych gości przedstawił w formie prac plastycznych i barwnych opowieści najciekawsze miejsca, które można zobaczyć podczas wakacyjnych wojaży. Mieliśmy okazję przenieść się do pięknej Austrii, poznaliśmy zabytki Grecji, zobaczyliśmy  architektoniczny cud Rzymu – Koloseum, podziwialiśmy Wieżę Eiffla, a także dostrzegliśmy uroki naszego polskiego Bałtyku.  Podczas tegorocznego spotkania nie było przegranych i wygranych, wszyscy uczestnicy otrzymali wakacyjne nagrody – pluszaki, albumy, gry i piłki.

Po pierwszej części spotkania podczas której uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pomysłem tworzyli i przedstawili swoje prace, koordynatorki spotkania zaprosiły wszystkich na wakacyjny piknik. W drugiej części sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni na wszystkich uczestników czekały  kolorowe koce, słodycze, kosze pełne owoców, drożdżówki i napoje. Piknik okazał się rewelacyjnym miejscem rozmów, zabaw i wspólnej integracji uczniów zarówno starszych i tych najmłodszych. Uczestnicy w atmosferze radości i uśmiechu na twarzy mogli poczuć zbliżający się wielkimi krokami wakacyjny czas.

Organizatorki spotkania dziękują:
p. Tadeuszowi Sobolowi  - Staroście Nakielskiemu
p. Markowi Szarudze- Burmistrzowi Kcyni
p. Barbarze Grodzickiej - dyrektorowi ZSS w Kcyni
p. Annie Borkowskiej- przewodniczącej Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
p. Ilonie Kurdelskiej  - dyrektorowi GCKiB w Kcyni
p. Marii Kordyś - instruktorowi GCKiB w Kcyni

Nauczycielom i uczniom ZSS w Kcyni zaangażowanym w pomoc, oraz wszystkim uczestnikom i opiekunom z zaprzyjaźnionych szkół.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SPONSOROM, KTÓRZY CO ROKU WSPOMAGAJĄ NAS W ORGANIZACJI DNIA KULTURY EUROPEJSKIEJ.

materiał: Agnieszka Maciejewska, Agnieszka Bembnista

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)