Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
04 grudnia 2017

„Tęczowe Wzgórze” otwiera się na inne kultury. Dzieci uczciły St. Andrew's Day

fot. Marta Podemska

fot. Marta Podemska

30 listopada w „Tęczowym Wzgórzu” uczczono Dzień św. Andrzeja – St. Andrew's Day – patrona Szkocji.

Od września bieżącego roku „Tęczowe Wzgórze” ma „własnego” nauczyciela języka angielskiego. Nauka czy raczej osłuchiwanie się z językiem angielskim nie ogranicza się wyłącznie do zajęć. W różnych sytuacjach do dzieci są kierowane polecenia w języku angielskim. Dzięki temu przedszkolaki oswajają się z melodią tego języka, poznają nowe słowa, zwroty.

W kalendarzu imprez organizowanych w „Tęczowym Wzgórzu” znalazły się tzw. Dni Angielskie, podczas których dzieci poznają zwyczaje i tradycje kultywowane w innych krajach, nie tylko w Wielkiej Brytanii.

30 listopada dzieci uczciły St. Andrew's Day. Wirtualnie udały się do Szkocji, aby zobaczyć, jak Szkoci świętują dzień patrona swojego kraju. W ubiorze przedszkolaków nie mogło zabraknąć kraty. Dzieci poznały tradycyjny szkocki ubiór, muzykę, potrawy spożywane w Dniu św. Andrzeja. Mogły też wykazać się umiejętnościami tanecznymi tańcząc na szkocką nutę. Obchody dopełniły zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały flagę Szkocji oraz „uszyły” Scottish kilt – tradycyjną szkocką spódnicę.

Materiał: Marta Podemska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu/

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)