Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
04 grudnia 2017

„Tęczowe Wzgórze” otwiera się na inne kultury. Dzieci uczciły St. Andrew's Day

fot. Marta Podemska

fot. Marta Podemska

30 listopada w „Tęczowym Wzgórzu” uczczono Dzień św. Andrzeja – St. Andrew's Day – patrona Szkocji.

Od września bieżącego roku „Tęczowe Wzgórze” ma „własnego” nauczyciela języka angielskiego. Nauka czy raczej osłuchiwanie się z językiem angielskim nie ogranicza się wyłącznie do zajęć. W różnych sytuacjach do dzieci są kierowane polecenia w języku angielskim. Dzięki temu przedszkolaki oswajają się z melodią tego języka, poznają nowe słowa, zwroty.

W kalendarzu imprez organizowanych w „Tęczowym Wzgórzu” znalazły się tzw. Dni Angielskie, podczas których dzieci poznają zwyczaje i tradycje kultywowane w innych krajach, nie tylko w Wielkiej Brytanii.

30 listopada dzieci uczciły St. Andrew's Day. Wirtualnie udały się do Szkocji, aby zobaczyć, jak Szkoci świętują dzień patrona swojego kraju. W ubiorze przedszkolaków nie mogło zabraknąć kraty. Dzieci poznały tradycyjny szkocki ubiór, muzykę, potrawy spożywane w Dniu św. Andrzeja. Mogły też wykazać się umiejętnościami tanecznymi tańcząc na szkocką nutę. Obchody dopełniły zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały flagę Szkocji oraz „uszyły” Scottish kilt – tradycyjną szkocką spódnicę.

Materiał: Marta Podemska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu/

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)