Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 października 2019

„Szkoła pamięta”. "Żabki" z "Wesołej Piątki" wzięły udział w akcji

fot. Dominika Turek

fot. Dominika Turek

W dniu 30 października z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych oraz # Ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła pamięta” przedszkolaki z Przedszkola „Wesoła Piątka”, z grupy Żabki wraz ze swoimi paniami wybrały się na nakielski rynek, aby zapalić znicze przy pomniku Wdzięczności Wojsku Polskiemu.

Dzieci miały możliwość poznania polskich tradycji, związanych z obchodami dnia Wszystkich Świętych.

Przedszkolaki zapoznały się z miejscem i wydarzeniami historycznymi mającymi znaczenie dla naszego kraju i miasta. Punktem kulminacyjnym dla dzieci było zapalenie zniczy i umieszczenie ich przy pomniku. 

Celem podjętej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne wydarzenia oraz postaci w związku z zbliżającymi się dniami.

materiał: Dominika Turek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)