Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

30 października 2019

„Szkoła pamięta”. "Żabki" z "Wesołej Piątki" wzięły udział w akcji

fot. Dominika Turek

fot. Dominika Turek

W dniu 30 października z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych oraz # Ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła pamięta” przedszkolaki z Przedszkola „Wesoła Piątka”, z grupy Żabki wraz ze swoimi paniami wybrały się na nakielski rynek, aby zapalić znicze przy pomniku Wdzięczności Wojsku Polskiemu.

Dzieci miały możliwość poznania polskich tradycji, związanych z obchodami dnia Wszystkich Świętych.

Przedszkolaki zapoznały się z miejscem i wydarzeniami historycznymi mającymi znaczenie dla naszego kraju i miasta. Punktem kulminacyjnym dla dzieci było zapalenie zniczy i umieszczenie ich przy pomniku. 

Celem podjętej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne wydarzenia oraz postaci w związku z zbliżającymi się dniami.

materiał: Dominika Turek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)