Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 października 2018

„Świeć Przykładem” w powiecie nakielskim

fot. pow

fot. pow

Nakielska „drogówka” prowadziła działania pt. „Świeć przykładem”. Przez ostatnie dwa dni na terenie # województwa kujawsko – pomorskiego mundurowi przypominali pieszym o obowiązku wyposażania się w elementy odblaskowe i uświadamiali, jak ważne dla bezpieczeństwa jest ich noszenie na odzieży.

Z myślą o bezpieczeństwie pieszych użytkowników dróg policjanci powiatu nakielskiego cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane właśnie na bezpieczeństwo tych „niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

Jedna z tego typu akcji pn. „Świeć Przykładem” została zorganizowana na drogach województwa kujawsko – pomorskiego w ostatnich dniach (24-25.10.18). W działania aktywnie włączyli się także policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego. Mundurowi przypominali pieszym przepisy dotyczące noszenia elementów odblaskowych. Zachęcali, aby korzystać z nich również w obszarze zabudowanym. Wszędzie tam, gdzie widoczność jest ograniczona, a kierowca może mieć trudność z dostrzeżeniem pieszego na czas. Policjanci przypominali też pieszym przepisy regulujące ich poruszanie się po drogach.

Podczas działań „Świeć Przykładem” policjanci reagowali również na nieprawidłowe zachowanie kierowców wobec pieszych.

asp. sztb. Damian Moczadło

p.o Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Produkty instax
od 37,90PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Budowa magazynów
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Tonery Directions
27PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)