Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
16 kwietnia 2018

„Słowo źródłem inspiracji”. Przed nami eliminacje wstępne

Nakielski Ośrodek Kultury zaprasza uczniów klas I – III, IV – VI, VII i gimnazjum do udziału #w eliminacjach wstępnych Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”, które odbędą się 10 maja 2018 r., godz. 10.00.

Założenia organizacyjne

Organizatorem imprezy jest Pracownia Teatralna Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Turniej obejmuje swoim zasięgiem region bydgoski (z wyłączeniem miasta Bydgoszczy) i ma charakter otwarty. Uczestnikami mogą być uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna – po trzech reprezentantów szkoły z każdej kategorii wiekowej!!!
Jury eliminacji powiatowych typuje do udziału w finale Turnieju do trzech wykonawców z każdej grupy wiekowej (trzy osoby z kl. I–III, trzy osoby z kl. IV–VI oraz trzy osoby z grupy łączącej kl. VII i kl. II i III gimnazjalne).

Zasady udziału

Każdy uczestnik prezentuje jeden wiersz lub fragment prozy korzystając z dowolnie wybranych utworów literatury polskiej i światowej opublikowanych w książkach i uznanej prasie literackiej. Jeśli wiersz jest długi, można przedstawić jego fragment. Czas trwania „wypowiedzi artystycznej” nie powinien przekroczyć 3 minut! Wykonawcą jest jedna osoba – nie może to być duet, grupa dzieci czy też mały zespół teatralny! Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowy dobór repertuaru, który musi być zgodny z wiekiem wykonawcy i nie powinien przekraczać możliwości odtwórczych młodego człowieka. Najlepiej poruszajmy się w obszarze autentycznej literatury dziecięcej i młodzieżowej! W odniesieniu do formy prezentacji – preferowane będą propozycje skupione na słowie mówionym – prosimy nie stosować zabiegów teatralizacji. Jeżeli uczestnik przystępuje do Turnieju kolejny raz, prezentowany przez niego repertuar musi być inny niż we wcześniejszych edycjach tego konkursu. Uczestnik może reprezentować tylko jedną instytucję. Podczas trwania Konkursu obowiązuje ten sam tekst – od eliminacji wstępnych po finał.

Karty zgłoszeniowe prosimy składać do 27 kwietnia.

materiał Romana Janka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)