Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

09 października 2019

„Ślesin – mała ojczyzna”. Spotkania które łączyły pokolenia

fot. pow.

fot. pow.

5 października w Wiejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące projekt# „Wspólne działania - wspólne korzyści’ napisany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ślesinie.

W ramach projektu odbyły się już wcześniej dwa spotkania łączące pokolenia. Na pierwszym z nich powstały gniazdka wielkanocne dla zajączka a na drugim wykonywano wianki z ziół. W sobotę zgromadzeni mieszkańcy wsi wraz z członkiniami KGW uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. „Co jadali nasi przodkowie na Krajnie?” W trakcie warsztatów przygotowano wspólnie tartuchy i zaklepusy, a następnie degustowano wykonane potrawy. Bardzo cieszy fakty, że smakowały one dzieciom i młodzieży. Nie zabrakło również deseru, bardzo smacznej leguminy.

Rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny „Sołectwo Ślesin w obiektywie”. Jury po burzliwych dyskusjach przyznało nagrody rzeczowe za przepiękne zdjęcia wykonane przez dzieci w następujących kategoriach:
I miejsce – Oliwia Leppert, Amelia Kaczyńska
II miejsce – Juliusz Mistrzak
III miejsce – Lena Grzechowiak
oraz grand prix za zdjęcia stacji kolejowej dla Grzegorza Wiśniewskiego.
Dodatkową nagrodą dla wymienionych wyżej młodych ludzi jest wyjazd plenerowy do Torunia 19.10.19. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wykonali wspólnie kolaż ze zdjęć.

materiał: Patrycja Wiśniewska / KGW Ślesin

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Krzesło młodzieżowe
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Naczepa platforma
Zabieg parafinowy
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)