Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

09 października 2019

„Ślesin – mała ojczyzna”. Spotkania które łączyły pokolenia

fot. pow.

fot. pow.

5 października w Wiejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące projekt# „Wspólne działania - wspólne korzyści’ napisany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ślesinie.

W ramach projektu odbyły się już wcześniej dwa spotkania łączące pokolenia. Na pierwszym z nich powstały gniazdka wielkanocne dla zajączka a na drugim wykonywano wianki z ziół. W sobotę zgromadzeni mieszkańcy wsi wraz z członkiniami KGW uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. „Co jadali nasi przodkowie na Krajnie?” W trakcie warsztatów przygotowano wspólnie tartuchy i zaklepusy, a następnie degustowano wykonane potrawy. Bardzo cieszy fakty, że smakowały one dzieciom i młodzieży. Nie zabrakło również deseru, bardzo smacznej leguminy.

Rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny „Sołectwo Ślesin w obiektywie”. Jury po burzliwych dyskusjach przyznało nagrody rzeczowe za przepiękne zdjęcia wykonane przez dzieci w następujących kategoriach:
I miejsce – Oliwia Leppert, Amelia Kaczyńska
II miejsce – Juliusz Mistrzak
III miejsce – Lena Grzechowiak
oraz grand prix za zdjęcia stacji kolejowej dla Grzegorza Wiśniewskiego.
Dodatkową nagrodą dla wymienionych wyżej młodych ludzi jest wyjazd plenerowy do Torunia 19.10.19. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wykonali wspólnie kolaż ze zdjęć.

materiał: Patrycja Wiśniewska / KGW Ślesin

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół z blatem szklanym + krzesła
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Mikrodermabrazja
Pokój dzienny/ jadalnia
Metkownice
od 179PLN
Budowa stanu surowego
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)