Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

05 października 2018

„Przedsiębiorczość dla każdego” . Ekonomiści z Staszica na targach w Poznaniu

fot: pow

fot: pow

Ekonomiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli # w ramach projektu „Przedsiębiorczość dla każdego” w wyjeździe studyjnym do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Młodzież uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Etykietowania „TAROPAK” oraz Targach Technologii dla Przetwórstwa Polimerów „POLIMER TECH”, Międzynarodowych Targach Gastronomii „POLAGRA GASTRO”  i Targach „SMAKI REGIONÓW”.

Podczas wizyty  wspierając dualny system kształcenia zawodowego mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi formami reklamy i promocji produktów. Po odwiedzeniu razem kilku pawilonów, młodzież mogła w mniejszych grupach zwiedzać interesujące ich wystawy. A  ciekawych rzeczy było mnóstwo ! Nowoczesne sposoby pakowania towarów ,  sposoby promocji i prezentacji wyrobów , wyposażenie sklepów i wiele innych prezentacji.                                

Towarzyszące warsztaty, animacje i pokazy promowały nie tylko zdrowe nawyki żywieniowe lecz również stanowiły źródło wiedzy o regionie i jego dziedzictwie kulinarnym. W targach brało udział około 200 wystawców reprezentujących 20 regionów Polski.

Młodzież mogła  porozmawiać z przedstawicielami firm, które prezentowały swoje produkty. Spotykali się oni z dużą życzliwością wystawców, którzy odpowiadali cierpliwie na zadawane pytania. Obdarowywali oni młodzież naszej szkoły swoimi materiałami reklamowymi i produktami. Mogli także uczestniczyć w wielu degustacjach wyrobów spożywczych  prezentowanych na targach.      

Po zwiedzeniu Targów Poznańskich młodzież udała się na rynek starego miasta. Była to już kolejna impreza organizowana w ramach zajęć pozalekcyjnych. Wkrótce następne interesujące wyjazdy.

Realizowany projekt finansowany jest z funduszy Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią w ramach zajęć pozalekcyjnych. Koordynatorami projektu  są pani Grażyna Kinderman i Justyna Jamnik- Bojewska. Opiekunami wyjazdy także byli: Grażyna Jaskólska, Michał Zawartowski.

materiał: Justyna Jamnik-Bojewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)