Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 marca 2019

„Poznajemy zawody”. Pszczółki zwiedzały nakielski Naquarius

fot. pow

fot. pow

W kolejnym spotkaniu z cyklu „Poznajemy zawody” grupa Pszczółki odwiedziła nakielski Naquarius.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy,  o której opowiadali Panowie  Ratownicy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej   oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką  (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Pszczółki odwiedziły również Panią w kasie, która przedstawiła swoje obowiązki m.in. sprzedaż biletów, karnetów a także wydawanie zegarków czasowych, dzięki którym można otworzyć szafkę w szatni oraz naliczyć należność za pobyt na basenie. Następnie Pszczółki wraz z Panią Kierownik Kamilą zwiedziły zakamarki Naquariusa czyli serce basenu. Dzieci zobaczyły jak wygląda basen w dolnej jego części. Pan Technolog opowiedział dzieciom o swojej pracy, w jaki sposób dba o bezpieczeństwo basenu czyli: temperaturę wody, stan chloru, napowietrzenie, wentylację itp. Pszczółki z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się wszystkim technologicznym rozwiązaniom i dziwiły się jak basen wygląda pod jego podłogą.

Następnym etapem naszej wycieczki było odwiedzenie siłowni i rozmowa z Panem Trenem na temat ćwiczeń jakie powinno się wykonywać aby być w dobrej kondycji fizycznej.

Bardzo dziękujemy Pani Kierownik Kamili za umożliwienie nam zwiedzenia basenu i zdobycia wiedzy o zawodach, które poznaliśmy.

materiał:  Iwona Sobczak

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    r-ek, w dniu 13-03-2019 19:29:23 napisał:

    pani J. musi pani te dzieci straszyć?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Blacharstwo
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Czytniki kodów kreskowych
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Meble łazienkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)