Dziś mamy 3 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 listopada 2019

„Powiat Nakielski oczami dziecka”. Uczniowie zakończyli projekt

fot. Jolanta Stawicka

fot. Jolanta Stawicka

Stowarzyszenie „Razem Raźniej” przy Szkole Podstawowej nr 2 im. # Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią od 01.03.2019, do 30.09.2019 r. realizowało projekt z zadania publicznego Ekologia i turystyka w Powiecie Nakielskim pod tytułem „Powiat Nakielski oczami dziecka”.

Zadanie było skierowane do uczniów klas czwartych. Jego celem było poznanie ciekawych miejsc naszego regionu:
- wyjazd do Spiżarni Hrabiny Potulickiej w Ślesinie i na Skarpy Ślesińskie – poznanie historii hr. Potulickiej, działalności Gospodarstwa rolnego, produkcji serów, degustacja wyrobów mlecznych
- wycieczka do leśniczówki Kowalewie Nadleśnictwo Szubin – Celem wyjazdu była lekcja przyrody w lesie: poznanie życia w lesie, różnorodności zwierząt i roślin, spotkanie z panem leśnikiem i przybliżenie uczniom jego pracy.
- W rezerwacie przyrody w Minikowie - uczniowie uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych pod hasłem „Animacje przyrodnicze – Tropem przyrody”
- Przystań Nakielska - Celem wyjścia było korzystanie z uroków Przystani Nakielskiej, obserwacja życia nad rzeką, rozpoznawanie roślin i zwierząt żyjących nad Notecią. Na koniec uczniowie zrobili piknik, rozłożyli koce i kosze piknikowe, grali w gry planszowe, w piłkę nożną i piłkę plażową, korzystali z placów zabaw na terenie przystani.
- Powiatowy konkurs fotograficzny "Powiat Nakielski oczami czwartoklasisty”
- Wyjście na lody

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)