Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

„Polska nasz dom”. Wielki quiz wiedzy o Polsce w Donaldzie

fot.pow

fot.pow

W czwartek 16 maja w Przedszkolu Niepublicznym Donald w Nakle odbył się patriotyczny quiz# wiedzy o Polsce pod hasłem „ Polska nasz dom”. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Katarzyna Geppert i Justyna Szatlach. Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania dzieci swoim miastem, regionem i krajem oraz znajomość symboli lokalnych i narodowych.

Do udziału w konkursie organizatorzy zaprosili cztery nakielskie niepubliczne przedszkola: DONALD, Wesoła Piątka, Katolickie i Słoneczko. W quizie wiedzy o Polsce dzieci odpowiadały na wylosowane wcześniej pytania. Poza tym układały puzzle przedstawiające godło Polski  oraz najważniejsze zabytki, rozpoznawały i wskazywały symbole narodowe. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością legend , rozpoznawały  je po przeczytanym fragmencie i wskazywały na ilustracjach. Na mapie Polski odnajdowały najciekawsze i najważniejsze miejsca naszego kraju.

Rywalizacja była bardzo wyrównana , dzieci wykazały ogromną wiedzą na temat swojej ojczyzny .

Zmagania uczestników obserwowało specjalnie powołane jury w składzie: pani Alicja Janeczkowska oraz pani Eugenia Czyż- Rydzyńska.

Jury miało do wykonania trudne zadanie. Po podliczeniu zdobytych przez drużyny punktów wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Przedszkole Niepubliczne Donald
II miejsce –  Przedszkole Wesoła Piątka
III miejsce –  Przedszkole Słoneczko
IV – Przedszkole Katolickie        

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, gry edukacyjne, długopisy z logo Przedszkola Donald, podkładki na biurko oraz ciekawe książki o Polsce. Małym uczestnikom należą się wielkie gratulacje. Organizatorzy konkursu dziękują członkom jury oraz nauczycielkom, które włożyły ogromny wkład w przygotowanie swoich wychowanków. 

materiał:  Mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)