Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 marca 2019

„Pluszowy Miś 2019”. Finał XVIII Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych

fot.pow

fot.pow

W dniu 05.03.2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego# w Kcyni od godz. 9:00 został przeprowadzony Finał XVIII Edycji Turnieju Sportowego Gier i zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś 2019”w Gminie Kcynia dla klas I, II, III i IV Szkół Podstawowych.

Celem turnieju jest  rozwój psycho - fizyczny dzieci  najmłodszych  klas szkół podstawowych, przez gry i zabawy sportowe oraz rywalizację sportową, a także zapewnienie dzieciom radości z uprawiania sportu i radości z rywalizacji sportowej.

Faza finałowa została poprzedzona eliminacjami, a eliminacje treningami i pracą sportową dzieci i nauczycieli przygotowujących drużyny do Turnieju. I Faza Eliminacji została przeprowadzona w dniu 27.02.2019 r., a wzięły w niej udział drużyny poszczególnych klas reprezentujące: Szkołę Podstawową im. Miłośników Przyrody w Laskownicy, Szkołę Podstawową w Mycielewie, Szkołę Podstawową im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

Wyniki Grupy „A” Eliminacji przedstawiają się następująco:
I miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni  -  249 pkt.
II miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie - 238 pkt. 
IIImiejsce Szkoła Podstawowa im. Miłośników  Przyrody w Laskownicy  -  213 pkt.

II Faza Eliminacji została przeprowadzona w dniu 01.03.2019 r., a wzięły w niej udział drużyny poszczególnych  klas  reprezentujące: Szkołę  Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie i  Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie.

Wyniki Grupy „B” Eliminacji przedstawiają się następująco:
I  miejsce  - Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie 263 pkt.
II miejsce - Szkoła Podstawowa w  Palmierowie - 249 pkt.  

Grupa finałowa została utworzona zgodnie z Regulaminem Turnieju „Pluszowy Misia 2019” z drużyn, które zajęły I i II miejsca w grupach eliminacyjnych. Tak więc na arenie hali sportowej w Kcyni w dniu 05.03.2019 r. spotkały się  drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Mycielewie,  Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie,  Szkołę Podstawową im. Jana Czochralskiego w Kcyni, i Szkołę  Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie. Emocjonująca walka sportowa i rywalizacja nacechowana starannością w wykonywaniu konkurencji, walka o każdy punkt klasyfikacji przyniosła wiele satysfakcji zawodnikom, kibicującym ich koleżankom i kolegom, nauczycielom przygotowującym dzieci do Turnieju, a także rodzicom obserwującym sportowe zmagania swoich dzieci i to zarówno w fazach eliminacji i ścisłym finale.

Klasyfikacja końcowa Finału XVIII Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś 2019” w Gminie Kcynia przedstawia się następująco:
I     miejsce Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie  - 230 pkt.
II     miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie  -  228 pkt.
III   miejsce  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie  -  224 pkt.
IV   miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni  -  219 pkt.

Podsumowania zawodów na Finale XVIII Edycji Turnieju Pluszowy Misia 2019 dokonał Burmistrz Kcyni Pan Marek Szaruga, dyrektor szkoły Pan Michal Poczobutt i Pani Ewelina Ziuziakowska sędzia główny zawodów a zarazem prowadząca i organizator zawodów. Burmistrz Kcyni złożył gratulacje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom wspaniałej, radosnej żywiołowej zabawy, wysokiej formy sportowej, widowiskowej rywalizacji  oraz uzyskanych wyników poprzedzonych  trudem włożonej pracy w przygotowanie do zawodów zarówno przez dzieci jak i nauczycieli poszczególnych szkół.  Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, dyrektor Michał Poczobut  i sędzia główny Turnieju Ewelina Ziuziakowska dokonali wręczenia przedstawicielom finałowych drużyn dyplomów i pucharów za zajęte miejsca I – IV.  Każdej zawodniczce i każdemu zawodnikowi uczestniczącym w Finale XVIII Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś 2019” wręczono pluszowe misie.  Drużyna Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie  na najbliższy rok została dodatkowo uhonorowana przez Burmistrza Kcyni Marka Szarugę „Pucharem Przechodnim”,  ogromnym pluszowym  misiem. Stanowiło to radosny końcowy element XVIII Edycji „Pluszowego Misia 2019”.

Zestawienie wyników Finałów „Pluszowego Misia” Edycje od I – XVIII Gminnego Turnieju Sportowego Gier i Zabaw Ruchowych  dla klas I, II, III i IV „Pluszowy Miś” w Gminie Kcynia - zebrane przez Pana Marka Sobczaka nauczyciela wychowania fizycznego w SP w Dziewierzewie.

 

Wyniki wszystkich Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych 2001-2018
SP I II  III  IV  VI  VII  VIII  IX  XI  XII  XIII  XIV XV  XVI  XVII  XVIII 
Dziewierzewo 1# 1 1* 2 1 3 - 3 3 2 - - 2 3 1 1 - 1
Palmierowo - - 2 - - - 2 2 2 3 2 3 3 4 - 3 3 3
Rozstrzębowo   2 1* 1 2 1 - - - - 4 - - - - - - -
Laskownica - 3 - - - - - - - - 3 - 4 - - - 4 -
Sipiory - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kcynia   - - 3 3 2 3 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 4
Mycielewo - - - - - - 1 - 4 - - 2 - 2 3 4 1 2
Dobieszewo - - - - - - - 4 - 4 - 4 - - 4 -

Klasyfikacja „ medalowa ” Finałów „Pluszowego Misia” Edycje od I – XVIII  Turnieju Sportowego Gier i Zabaw Ruchowych w Gminie Kcynia - zebrane przez Pana Marka Sobczaka nauczyciela wychowania fizycznego  w SP w Dziewierzewie.

Szkoła Podstawowa

złoty

srebrny

brązowy

miejsce IV

SP Kcynia

7

4

4

1

SP Dziewierzewo

7

3

4

-

SP Rozstrzębowo

3

3

-

1

SP Mycielewo

2

3

1

2

SP Palmierowo

-

5

6

1

SP Laskownica

-

-

2

2

SP Dobieszewo

-

-

-

4

SP Sipiory

-

-

-

-

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)