Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

10 listopada 2019

„Pamięć i tożsamość”. Niezwykle ciekawe sympozjum naukowe

fot. MM

fot. MM

9 listopada to kolejny dzień obchodów 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej w # Sadkach. Tym razem w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym zorganizowano sympozjum naukowe, podczas którego wygłoszono aż 8 wykładów.

Sympozjum naukowe przyciągnęło całkiem sporo mieszkańców gminy Sadki, którzy z zainteresowaniem słuchali wykładów omawianych podczas pierwszej sesji, takich jak: Ludobójstwo – zbrodnia przeciwko ludzkości, technologia śmieci na przykładzie fordońskiej Doliny Śmierci, Otto Oberlander – żandarm w służbie Selbschutzu oraz Zbrodnia w Sadkach w świetle zachowanych dokumentów.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na kolejną dawkę wykładów. Tym razem dotyczyły one zbrodni Selbstchutzu w Karolewie i Rodzimiu, zbrodni w Sadkach z perspektywy śledztw prowadzonych przez Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, ofiary niemieckiego terroru Konrada Fiedlera oraz nierozliczonych zbrodni niemieckich w Polsce z okresu II wojny światowej.

Wykłady dotyczące wyżej wspomnianych tematów wygłosili tego dnia: Sylwia Galij-Skarbińska, Krzysztof Drozdowski, Tomasz Ceran, ks. Michał Damazyn, Izabela Mazanowska, Mieczysław Góra, Krzysztof Osiński oraz Wojciech Polak.

Na zakończenie sympozjum, głos zabrali wójt Dariusz Gryniewicz oraz przewodniczący rady gminy Sadki Andrzej Niedbała, którzy uczcili pamięć pomordowanych poprzez nadanie im Honorowego Obywatelstwa Gminy Sadki.

Oceń artykuł: 11 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  pls, w dniu 10-11-2019 21:55:23 napisał:

  częściej

  odpowiedz

  • 5 (5)

  mieszkaniec Sadek , w dniu 11-11-2019 02:21:24 napisał:

  A jednak jesteśmy Wspólnotą! Dziękujemy Księże Michale!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elewacje
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Pomoc drogowa
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Odchudzanie
Czytniki kodów kreskowych
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)