Dziś mamy 5 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2019

„Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Akcja w Zakładzie Karnym w Potulicach

fot. Justyna Sejdowska

fot. Justyna Sejdowska

Akcja prowadzona jest przez Fundację Małych Serc, która ma na# celu wyposażenie oddziałów noworodkowych w szydełkowe ośmiorniczki. W Zakładzie Karnym w Potulicach powstają bawełniane ośmiorniczki, które już niebawem trafią do wcześniaków z bydgoskiego szpitala.

Badania pokazały, że macki tych maskotek przypominają wcześniakom pępowinę. Ośmiorniczki są dziergane przez wolontariuszy i przekazywane do koordynatorów, którzy następnie przekazują je do szpitali. Muszą one spełniać określone wymagania - stworzone dla bezpieczeństwa wcześniaków, które leżą w inkubatorach i walczą o swoje życie. Ośmiorniczki po poddaniu wewnętrznym procedurom i sterylizacji przekazywane są rodzicom wcześniaków.

W ramach prowadzonego programu resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt trwają przygotowania do stworzenia bawełnianych ośmiorniczek dla wcześniaków. Specjalistka ds. terapii uzależnień z oddziału terapeutycznego dla skazanych uzależnionych od alkoholu, kpt. Magdalena Kuzimska, która w wolnych chwilach zajmuję się rękodziełem podjęła próbę nauczenia skazanych, zakwalifikowanych do programu, wykonywania bawełnianych ośmiorniczek.

Działanie to ma na celu naukę prospołecznych postaw, wzbudzanie empatii i uwrażliwianie skazanych na potrzeby innych osób. Świadomość, że podejmowane przez nich działania i trud jaki w to wkładają ma pozytywny wydźwięk i przyczynia się do bycia potrzebnym oraz wiara w to, że można robić dobre uczynki, nie oczekując nic w zamian wzmacnia motywację do pracy nad sobą.

Materiał: mł. chor. Justyna Sejdowska

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox
Bon upominkowy
Żel UV 5ml
7,50PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Konstrukcje stalowe
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)