Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

„Od ziarnka do bochenka”. Uczniowie wzięli udział w wycieczce

fot.pow

fot.pow

Uczniowie klasy II Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Potulicach# wzięli udział w wycieczce edukacyjnej i uczestniczyli w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, które odbyły się w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią.

Dzieci zwiedziły Skansen i zobaczyły obiekty architektury wiejskiej z XVIII, XIX i początków XX wieku. Poznali narzędzia i eksponaty z tego okresu. Obejrzeli proces wypieku drożdżowych szczodraków i chleba na zakwasie. Brali udział we wspólnym wyrabianiu masła. Smakowali serwatkę i kawę zbożową. Oglądali ekspozycję wiejskiej szkoły, kuźni, remizy strażackiej i zagrody pszczelarza. Widzieli pokaz pracy rolnika i garncarza. Wycieczka zorganizowana została w ramach programu realizowanego w szkole – „Higiena osobista a zdrowie człowieka”.

materiał: Renata Niemyjska

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Remonty mieszkań
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa stanu surowego
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Przewóz krajowy
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)