Dziś mamy 5 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

„Od ziarnka do bochenka”. Uczniowie wzięli udział w wycieczce

fot.pow

fot.pow

Uczniowie klasy II Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Potulicach# wzięli udział w wycieczce edukacyjnej i uczestniczyli w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, które odbyły się w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią.

Dzieci zwiedziły Skansen i zobaczyły obiekty architektury wiejskiej z XVIII, XIX i początków XX wieku. Poznali narzędzia i eksponaty z tego okresu. Obejrzeli proces wypieku drożdżowych szczodraków i chleba na zakwasie. Brali udział we wspólnym wyrabianiu masła. Smakowali serwatkę i kawę zbożową. Oglądali ekspozycję wiejskiej szkoły, kuźni, remizy strażackiej i zagrody pszczelarza. Widzieli pokaz pracy rolnika i garncarza. Wycieczka zorganizowana została w ramach programu realizowanego w szkole – „Higiena osobista a zdrowie człowieka”.

materiał: Renata Niemyjska

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)