Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2018

„Na niebiesko dla autyzmu”. Przeprowadzono pogadankę i nie tylko

fot. S. Szweda, W. Danielek

fot. S. Szweda, W. Danielek

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Celem wydarzenia #jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia).

W Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie od wielu lat funkcjonują oddziały integracyjne, w których dzieci mają możliwość prawidłowego i harmonijnego rozwoju. Poprzez wspólne zajęcia i zabawę uczą się prawidłowych zachowań integrując się z rówieśnikami.

Tego dnia dzieci na znak solidarności z osobami z autyzmem ubrane były na niebiesko. Spotkanie rozpoczęto pogadanką nt. autyzmu i wspólnym oglądaniem filmu Fundacji Synapsis „Poznaj Marię – dziewczynkę, która lubi mieć plan” oraz prezentacja multimedialna nt. „Akademia specjalistów” oraz rozmowa z dziećmi na ich temat: „Czy jest coś co nas też bardzo denerwuje? W jaki sposób okazujemy swoje uczucia?, Co lubimy? Czy osoby ze spektrum autyzmu są podobne do nas?

W drugiej część spotkania dzięki zabawom sensorycznym dzieci uświadomiły sobie jak ważne dla naszego funkcjonowania są zmysły i jak ciężko jest funkcjonować gdy są one zaburzone. Tego dnia powstały również prace plastyczne przedstawiające na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu drzewa z puzzli.

Również Rodzice mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego tak złożonego zaburzenia. W tym celu nauczycielki przygotowały ulotki zawierające informacje dla rodziców związane z tematyką autyzmu.

Materiał: S. Szweda, W. Danielek

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)