Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2019

„Moja pocztówka z Ekomuzeum Doliny Noteci”. Poznaliśmy laureatów konkursu

fot. MM

fot. MM

Już w sierpniu bieżącego roku Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zorganizowało # konkurs dla dzieci z terenu powiatu nakielskiego pn. „Moja pocztówka z Ekomuzeum Doliny Noteci”. Prace można było wysyłać do 13 września, a w ostatni czwartek poznaliśmy zwycięzców.

Celem konkursu było promowanie wartości historycznych, kulturowych i przyrodniczych Doliny Noteci, a także rozwój i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci. Motywem przewodnim było Ekomuzeum Doliny Noteci.

Prace konkursowe ukazywały przyrodę, zwyczaje, tradycje, zabytki, miejsca warte odwiedzenia oraz wszelakie inne formy spędzania czasu w Dolinie Noteci. Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku od 5 do 13 lat, które wykonywały prace dowolną techniką płaską (np. kolaż, rysunek czy wyklejanka).

Ostatecznie do organizatorów, tj lokalna grupa działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, wpłynęły 34 prace konkursowe.

W kategorii dzieci w wieku od 5 do 6 lat najlepsza była Maja Tekieli, w kategorii wiekowej od 7 do 9 lat zwyciężył Wiktor Milczarek, a laureatem w trzeciej kategorii od 10 do 13 lat został Wojciech Urban.

Każda z osób uczestniczących w konkursie otrzymała dyplom i upominek, natomiast na zwycięzców czekały nagrody specjalne.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Meble kuchenne
Krzesło młodzieżowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Konstrukcje stalowe
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)