Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2019

„Kryształowe Serca” wręczone. Uhonorowano nakielskich policjantów

fot. KWP

fot. KWP

„Kryształowe Serce” jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym za wzorową i ofiarną postawę na# rzecz mieszkańców, zarówno w czasie służby, ale też w czasie wolnym.

W tym roku po raz drugi wyróżnieniem tym uhonorowano pięćdziesięciu trzech policjantów z komend miejskich i powiatowych policji oraz Oddziału Prewencji Policji. Z inicjatywą stworzenia tego wyjątkowego wyróżnienia Zarząd Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego wystąpił do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

„Kryształowym Sercem” może być wyróżniony policjant pełniący służbę w jednostce Policji woj. kujawsko-pomorskiego, który wykonując obowiązki, a tym bardziej działając poza czasem służby, przyczynił się do uratowania życia i zdrowia innej osoby, a także wykazał się wyjątkową, prospołeczną postawą w niesieniu pomocy.

”Kryształowe Serce” przyznają wspólnie Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego po zarekomendowaniu kandydatów przez Kapitułę składająca się z przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

W tym roku „Kryształowe Serca” trafiły do trzech policjantów pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. To zaszczytne wyróżnienie otrzymali:

asp.szt. Piotr Jankowski Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią 24 kwietnia 2018 roku uratował życie 6 letniemu chłopcu.

st.sierż. Krzysztof Stachowiak Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią 25 lipca 2018 roku zapobiegł próbie samobójczej.

st.post. Piotr Mrówczyński Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią 25 lipca 2018 roku zapobiegł próbie samobójczej.

Podczas uroczystości wręczenia Medali "Kryształowe Serce" policjanci odznaczeni tym wyróżnieniem usłyszeli pod swoim adresem  słowa gratulacji, podziękowań ale także podziwu dla ich postawy i działania. Słowa te do policjantów skierowali m.in.: Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów podinsp. Piotr Kujawa, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, a także od Kapelan kujawsko-pomorskich policjantów Ks. Prałat Stanisław Kotowski.                          

podinsp. Monika Chlebicz

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy/ red

Autor nie wyraza zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)