Dziś mamy 23 października 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 września 2020

„Jagódki” z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego. Tajemnice matematyki

fot. A. Bartosik

fot. A. Bartosik

Jesteśmy Jagódki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w# Nakle na zajęciach odkrywamy tajemnice matematyki z wiatrakiem matematycznym.

Dzięki temu rozwijamy orientację w przestrzeni, liczenie, kodowanie, dodawanie i odejmowanie, rozumowanie operacyjne, mierzenie długości, intuicję geometryczną. Uczymy się współpracy i działania w grupie. Wielobarwny wiatrak sprawia, że matematyka jest prosta i daje nam dużo radości. W sali pracowaliśmy metodą kolorowych dźwięków i graliśmy na „ KOLOR PIANO”.

Dzięki tej metodzie łatwo zapamiętujemy nazwy figur geometrycznych, kolory oraz trudne nazwy nut . To tak na początek naszej muzycznej przygody. Będziemy ćwiczyć by zagrać utwory muzyczne. 

Materiał: mgr A. Bartosik 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 25 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)