Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

06 października 2019

„Jagódki” i „Promyczki” na wycieczce w lesie. Dzieci poznały różne gatunki drzew

fot. mgr A. Bartosik/mgr A. Beger - Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. mgr A. Bartosik/mgr A. Beger - Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody przedszkolaki z # Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle z grupy „Jagódki” i „Promyczki” wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Studzienkach.

Zgodnie z omawianą tematyką przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Poznawały też przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.

Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Zebrane dary lasu po powrocie do Przedszkola zostaną umieszczone w kąciku przyrody. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować. Wyprawa skończyła się ogniskiem przy którym wszyscy piekli kiełbaski. Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do Przedszkola.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy panu Leśniczemu za wspaniałe oprowadzenie po leśnych ścieżkach oraz ciekawą pogadankę.

materiał: mgr A. Bartosik/mgr A. Beger - Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)