Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2019

„Inspiracja Impresjonizmem". Warsztaty zachwyciły uczniów

fot. pow.

fot. pow.

19 września najbardziej kreatywni uczniowie ZSS w Szubinie wzięli udział w warsztatach „Inspiracja Impresjonizmem",# które odbyły się w Szubińskim Domu Kultury. Zajęcia te realizowane były w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Warsztaty dla naszej grupy poprowadziła zaprzyjaźniona z naszą placówką wspaniała artystka Pani Hanna Zawadzka-Pleszyńska.

Na początku spotkania zostaliśmy wprowadzeni w świat impresjonizmu. Dowiedzieliśmy się, że nazwa „impresjonizm” pochodzi od obrazu Moneta Impresja, wschód słońca. „W sztukach wizualnych impresjonizm został zapoczątkowany przez grupę paryskich artystów w drugiej połowie XIX wieku. Charakterystyczna dla tego kierunku jest dążność twórców do uchwycenia nastroju chwili wyrażanego czystymi, zwykle jasnymi barwami, kontrastowym światłocieniem, nietypowym kątem widzenia, zaburzoną równowagą kompozycyjną. Impresjoniści zrezygnowali z tematów biblijnych, literackich, mitologicznych i historycznych; wyszli w plener i malowali pejzaże oraz radosne sceny rodzajowe. Do głównych przedstawicieli impresjonizmu zaliczali się Claude Monet, Camille Pissarro, Auguste Renoir, Edgar Degas, Alfred Sisley, Max Liebermann, Józef Pankiewicz, Władysław Podkowiński”.

Po części teoretycznej, kiedy wiedzieliśmy już jakich używać barw i jaką metodą malować zaproszeni zostaliśmy do części praktycznej, czyli malowania. Na wzór otrzymaliśmy poznane wcześniej obrazy takie jak: Impresja, wschód słońca; Kobieta z parasolką; Japoński mostek; Nenufary itp. Zajęcia te dały wszystkim dużo satysfakcji, możliwości w rozwijaniu zdolności i były najprzyjemniejszą formą terapii. Prace były radosne i kolorowe jak przystało na poznany tego dnia kierunek w sztuce.
Dziękujemy za zaproszenie do udziału w warsztatach, wspaniałą lekcję i cudowną zabawę!

materiał: Sara Pawlicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)