Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2019

„Inspiracja Impresjonizmem". Warsztaty zachwyciły uczniów

fot. pow.

fot. pow.

19 września najbardziej kreatywni uczniowie ZSS w Szubinie wzięli udział w warsztatach „Inspiracja Impresjonizmem",# które odbyły się w Szubińskim Domu Kultury. Zajęcia te realizowane były w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Warsztaty dla naszej grupy poprowadziła zaprzyjaźniona z naszą placówką wspaniała artystka Pani Hanna Zawadzka-Pleszyńska.

Na początku spotkania zostaliśmy wprowadzeni w świat impresjonizmu. Dowiedzieliśmy się, że nazwa „impresjonizm” pochodzi od obrazu Moneta Impresja, wschód słońca. „W sztukach wizualnych impresjonizm został zapoczątkowany przez grupę paryskich artystów w drugiej połowie XIX wieku. Charakterystyczna dla tego kierunku jest dążność twórców do uchwycenia nastroju chwili wyrażanego czystymi, zwykle jasnymi barwami, kontrastowym światłocieniem, nietypowym kątem widzenia, zaburzoną równowagą kompozycyjną. Impresjoniści zrezygnowali z tematów biblijnych, literackich, mitologicznych i historycznych; wyszli w plener i malowali pejzaże oraz radosne sceny rodzajowe. Do głównych przedstawicieli impresjonizmu zaliczali się Claude Monet, Camille Pissarro, Auguste Renoir, Edgar Degas, Alfred Sisley, Max Liebermann, Józef Pankiewicz, Władysław Podkowiński”.

Po części teoretycznej, kiedy wiedzieliśmy już jakich używać barw i jaką metodą malować zaproszeni zostaliśmy do części praktycznej, czyli malowania. Na wzór otrzymaliśmy poznane wcześniej obrazy takie jak: Impresja, wschód słońca; Kobieta z parasolką; Japoński mostek; Nenufary itp. Zajęcia te dały wszystkim dużo satysfakcji, możliwości w rozwijaniu zdolności i były najprzyjemniejszą formą terapii. Prace były radosne i kolorowe jak przystało na poznany tego dnia kierunek w sztuce.
Dziękujemy za zaproszenie do udziału w warsztatach, wspaniałą lekcję i cudowną zabawę!

materiał: Sara Pawlicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)