Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 marca 2019

„Eksperymenty” i „Kochamy zwierzaki”. Innowacje pedagogiczne w Słoneczku

fot. Justyna Gajewska

fot. Justyna Gajewska

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci, ich zainteresowaniom, a także naturalnej potrzebie# zaspokojenia ciekawości światem, opracowałyśmy program innowacji pedagogicznej pt. „Eksperymenty”.

Wzięły w nim udział  dzieci 5, 6 –letnie z grupy „Biedronki”. Jego głównym założeniem było rozbudzanie pasji badawczej dzieci, rozwijanie sfery poznawczej, intelektualnej i emocjonalnej. Dzieci pod czujnym okiem nauczycieli wykonywały eksperymenty z wodą, powietrzem, magnezem i ogniem. Dzięki temu zwiększyły kompetencje językowe poprzez omawianie przygotowań, przebiegu i skutków eksperymentu, wzmocniły wiarę we własne siły poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń oraz umiejętności współdziałania w zespole. Program ten ma wychowywać młodego człowieka, otwartego na świat, nie bojącego się eksperymentowania, doświadczania i sprzyjać kreatywności myślenia. Obecnie realizujemy kolejny program pt. „Kochamy zwierzaki”, którego głównym założeniem jest poszerzanie wiedzy dzieci na temat zwierząt, ich środowisk naturalnych, sprawowania opieki nad tymi, które egzystują wspólnie z ludźmi oraz niesienia pomocy tym zwierzętom, które żyją na wolności. Program ten składa się z dziesięciu zadań do wykonania. My zrealizowaliśmy już trzy. Pierwszym zadaniem było zorganizowanie akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem było wspieranie zwierząt poprzez przekazanie karmy dla psów i kotów oraz najpotrzebniejszych rzeczy. Kolejnym zadaniem było wykonanie karmnika i dokarmianie ptaków. W zeszłym tygodniu natomiast  nasze przedszkole odwiedził Pan Dawid Kilon, który jest ornitologiem. Dzieci poznały wiele ciekawostek z życia polskich ptaków. Naśladowały odgłosy i ruchy naszych skrzydlatych przyjaciół, oglądały pióra i zaprezentowany model obrazujący rozmiary bielika - największego ptaka w Polsce. Dodatkową atrakcją była prezentacja multimedialna związana z wyprawą Pana Dawida na Antarktydę. Ogromna pasja Pana Dawida  i fascynacja przyrodą wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. O realizacji kolejnych zadań opowiemy wkrótce.

materiał: Justyna Gajewska

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Remonty mieszkań
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Zabieg parafinowy
Stół z blatem szklanym + krzesła
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)