Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

„Bezpieczny i przyjazny region”. Około 200 uczniów wzięło udział w olimpiadzie!

fot. MM

fot. MM

6 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano pierwszy #etap X edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku z terenu powiatu nakielskiego w pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział ok. 200 osób.

Pobudzenie młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych – to główny cel Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tego dnia wszyscy uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu ogólnych przepisów dotyczących ładu i porządku publicznego oraz dotyczącą lokalnych norm prawnych. Prawo do udziału przysługiwało uczniom szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) pobierających naukę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Zwycięzca olimpiady otrzyma wyjątkową nagrodę: opłacone 3-letnie studia na wybranym przez niego kierunku kształcenia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu lub Bydgoszczy. To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem podczas tegorocznej odsłony olimpiady ufundowane zostaną: studia podyplomowe dla nauczyciela, którego uczeń wygra olimpiadę oraz szkolenie dla rady pedagogicznej szkoły, do której chodzi zwycięzca.

Nakielska Straż Miejska jako współorganizator olimpiady bierze udział w przedsięwzięciu skierowanym do młodzieży ponadgimnazjalnej szkół powiatu nakielskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Nakła Sławomir Napierała. Ponadto organizatorami X Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczny i przyjazny region” są: straże miejskie w Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu, Włocławku, Rypinie, Grudziądzu, Chełmnie, Brodnicy, Inowrocławiu oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Gimnastyka korekcyjna
Test amortyzatorów
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Meble młodzieżowe systemowe
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)