Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

„Bezpieczny i przyjazny region”. Około 200 uczniów wzięło udział w olimpiadzie!

fot. MM

fot. MM

6 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano pierwszy #etap X edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku z terenu powiatu nakielskiego w pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział ok. 200 osób.

Pobudzenie młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych – to główny cel Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tego dnia wszyscy uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu ogólnych przepisów dotyczących ładu i porządku publicznego oraz dotyczącą lokalnych norm prawnych. Prawo do udziału przysługiwało uczniom szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) pobierających naukę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Zwycięzca olimpiady otrzyma wyjątkową nagrodę: opłacone 3-letnie studia na wybranym przez niego kierunku kształcenia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu lub Bydgoszczy. To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem podczas tegorocznej odsłony olimpiady ufundowane zostaną: studia podyplomowe dla nauczyciela, którego uczeń wygra olimpiadę oraz szkolenie dla rady pedagogicznej szkoły, do której chodzi zwycięzca.

Nakielska Straż Miejska jako współorganizator olimpiady bierze udział w przedsięwzięciu skierowanym do młodzieży ponadgimnazjalnej szkół powiatu nakielskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Nakła Sławomir Napierała. Ponadto organizatorami X Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczny i przyjazny region” są: straże miejskie w Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu, Włocławku, Rypinie, Grudziądzu, Chełmnie, Brodnicy, Inowrocławiu oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Meble łazienkowe
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)